Privati Patyriminė Ekskursija

Ši ekskursija bus skirta tik Jums ir Jūsų svečiams*.


Art Deco muziejaus įkūrėjai Karolis ir Petras visuomenei atvėrė dar vieną, bet prabangesnį Pirmosios Lietuvos Respublikos laikų miestietišką interjerą: 136 kv. m. 5 kambarių apartamentą su 2 balkonais ir didžiule terasa į Žaliakalnio šlaitus, kuriame sienos padabintos aukso spalvos dažais.

Muziejaus svečiai turės galimybę susipažinti su tvarumo sprendimais pritaikytais atkuriant šį interjerą, palyginti esamą restauruotą apartamento būklę su vaizdas iš po-komunalinio laikotarpio ar su vaizdais užfiksuotais visų laikų geriausio HBO serialo Černobylis filmavimo metu.

Muziejuje eksponuojami tarpukario Art Deco ir Amsterdamo mokyklos stiliaus baldai, kuriuos taipogi bus galima išbandyti patyriminių ekskursijų metu.

Į pagalbą paaiškinti ypač spalvingas ir ryškias sienų kambarių spalvas bei manieringas pastatą puošiančias skulptūras pasitelkiama Queer teorija.

Neatsiejama pasakojimo dalis susijusi su žydiška Kauno kultūra ir deja su tragiškais namo gyventojų likimais holokausto metu.

Tai vienintelis Amsterdamo mokyklos architektūros stiliaus pastatas Lietuvoje iškilęs 1928 m. ir už tai turėtume būti dėkingi namo savininkams Mozei Posvianskiui ir Giršui Klisui, kurie panoro Kaunui suteikti išskirtinės architektūros pastatą, nebūdingą mūsų regionui bei architektui Jokūbui Perui, kuris ryžosi įgyvendinti šį projektą. Amsterdamo mokyklos architektūros stilius susiformavo Nyderlanduose, įvairius dekoro elementus skolinosi iš Art Deco ir Art Nouveau stilių. Šios architektūros fasadams būdinga unikali plastika ir išlenkimo kampas, taip pat į segmentus susmulkinti langai bei skulptūros.

  Tikimės, kad 2 val. trukmės patyriminė ekskursija leis bent trumpam „nusikelti laiku“ į 1928 m. Kauną.
  * Papildoma informacija:
 • Amžiaus rekomendacija: N-14
 • Lankytojų skaičius: 1-20
 • Kaina: nuo 425.00 € (Mokėjimą turėsite atlikti per 2 darbo dienas)
 • Privačias ekskursijas galime organizuoti, kai nevyksta jau suplanuotos ekskursijos arba kur likę 18 vietų. Jau suplanuotas ekskursijas galite peržiūrėti čia.
  Mokėjimą turėsite atlikti per 2 darbo dienas.
  Sąskaitos išrašomos įvykus ekskursijai
  Pirkinių krepšelis